Liza

Ruda

PROFILE

Job position (preferred)

Type (preferred)

Contract (preferred)

Portfolio / cv

Link

SHARE

PRINTI’m searching for a work in Europe as a director, photographer or content creator. Also I can work remote as an editor or retoucher. 
Mostly I work with commercials, music videos and fashion campaigns. Moreover I can make any kind of content (Instagram, Tik Tok, YouTube, backstage photo/video). I can create ideas and work directly with clients. At the same time I will be happy to work with productions and participate in tenders. I addition I can work in creative agencies or productions as a full time worker.


Currently I’m in Warsaw, available around Europe. I speak English, Polish, Ukrainian and Russian. 
My CV & portfolio: https://readymag.com/lizaruda/3470939/***


Jestem reżyserką reklamy, teledysków i fashion campaignów. Zarówno mogę być producentem wykonawczym czyli zorganizować projekt bezpośrednio dla klienta, tak i reżyserką, pracując z domami produkcyjnymi. Lubię pisać treatmenty i mogę uczestniczyć w przetargach. Też mogę pracować jako fotograf, videograf (content creator Instagram, Tik Tok, YouTube), retuszer, montażysta. Chętnie bym sprobowała swoje siły w kreatywnych agencjach czy w jakiejkolwiek pracy kreatywnej. Szukam pracy jak na pełnym etacie, tak i freelance.


Mam doświadczenie w pracy fotografa ponad 9 lat, videografa (content creator’a) ponad 4 lat i reżysera ponad 2 lata.


Mówię po polsku, angielsku, ukraińsku i rosyjsku. W tym czasie mieszkam w Warszawie. Jestem dostępna do pracy w całej Europie.


CV w języku polskim: https://readymag.com/lizaruda/3470363/Portfolio rozszerzone: https://readymag.com/lizaruda/3475985/

Description

Experience

Tools used

Other

simliar employees

NAME
Position (preferred)
Production
NAME
Position (preferred)
Production
NAME
Position (preferred)
IT / Technology
NAME
Position (preferred)
IT / Technology

some text here..

Share This

Share this with your friends!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Contact with: Liza Ruda

You do not have permission to view contact information.