Liza

Ruda

PROFILE

Job position (preferred)

Type (preferred)

Contract (preferred)

Portfolio / cv

Link

SHARE

PRINTI’m searching for a work in Europe as a director, photographer or content creator. Also I can work remote as an editor or retoucher. 
Mostly I work with commercials, music videos and fashion campaigns. Moreover I can make any kind of content (Instagram, Tik Tok, YouTube, backstage photo/video). I can create ideas and work directly with clients. At the same time I will be happy to work with productions and participate in tenders. I addition I can work in creative agencies or productions as a full time worker.


Currently I’m in Warsaw, available around Europe. I speak English, Polish, Ukrainian and Russian. 
My CV & portfolio: https://readymag.com/lizaruda/3470939/***


Jestem reżyserką reklamy, teledysków i fashion campaignów. Zarówno mogę być producentem wykonawczym czyli zorganizować projekt bezpośrednio dla klienta, tak i reżyserką, pracując z domami produkcyjnymi. Lubię pisać treatmenty i mogę uczestniczyć w przetargach. Też mogę pracować jako fotograf, videograf (content creator Instagram, Tik Tok, YouTube), retuszer, montażysta. Chętnie bym sprobowała swoje siły w kreatywnych agencjach czy w jakiejkolwiek pracy kreatywnej. Szukam pracy jak na pełnym etacie, tak i freelance.


Mam doświadczenie w pracy fotografa ponad 9 lat, videografa (content creator’a) ponad 4 lat i reżysera ponad 2 lata.


Mówię po polsku, angielsku, ukraińsku i rosyjsku. W tym czasie mieszkam w Warszawie. Jestem dostępna do pracy w całej Europie.


CV w języku polskim: https://readymag.com/lizaruda/3470363/Portfolio rozszerzone: https://readymag.com/lizaruda/3475985/

Description

Experience

Tools used

Other

simliar employees

NAME
Position (preferred)
Agency Creative
NAME
Position (preferred)
Agency Creative

some text here..

Share This

Share this with your friends!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Contact with: Liza Ruda

You do not have permission to view contact information.